Lada recepcyjna usytuowana w centralnym punkcie recepcji, na wprost wejścia lub przy głównej ścianie pomieszczenia, stanowi jeden z kluczowych elementów aranżacji biur, hoteli i innych obiektów użyteczności publicznej. Poza walorami estetycznymi, powinna wyróżniać się funkcjonalnością i idealnym dopasowaniem do przestrzeni. Jaka lada recepcyjna będzie lepszym wyborem – gotowa czy na wymiar?

Gotowa lada recepcyjna – zalety i wady

Aranżacji recepcji z pomocą gotowych lad recepcyjnych niesie ze sobą korzyści w aspekcie ekonomicznym. Takiego rodzaju meble są zdecydowanie tańsze od lad recepcyjnych na zamówienie. Nie bez znaczenia jest też szybkość – wybrany produkt będzie udostępniony nam praktycznie od ręki. Dla wielu osób atutem jest również możliwość obejrzenia gotowych już projektów, bez konieczności wyobrażania sobie, jak dany mebel będzie wyglądał w rzeczywistości. Na tym jednak kończą się zalety gotowych lad recepcyjnych. Od mebli na wymiar odróżniają je przede wszystkim niższa jakość i mniejszy wybór. W parze z niższą ceną gotowych lad recepcyjnych idzie bowiem wykorzystanie do ich produkcji gorszych materiałów, które skutecznie obniżają żywotność mebli.

Sporym minusem jest również ograniczona oferta mebli do recepcji, które mogą być zwyczajnie za małe lub za duże do danego pomieszczenia. Zdefiniowane rozmiarowo modele mogą sprawiać nie lada trudność na etapie aranżowania przestrzeni, zwłaszcza o mniejszym metrażu czy bardzo nieustawnej. Oprócz wymiarów, gotowe lady recepcyjne dostępne są w określonej stylistyce i mają narzucone funkcjonalności, co dodatkowo komplikuje tworzenie idealnie dopasowanego wnętrza.

Lada recepcyjna na wymiar – zalety i wady

Wartą rozważenia alternatywę dla gotowych mebli stanowią niepowtarzalne lady recepcyjne na zamówienie. Przede wszystkim dają one olbrzymie pole do personalizacji aranżacji hotelowej czy biurowej recepcji. Starannie zaprojektowane meble na wymiar dobrze wykorzystują możliwości danej powierzchni użytkowej, idealnie dopasowując do zastanego metrażu czy ustawności wnętrza.

Poza rozmiarami lady recepcyjnej, zamawiane meble dostępne są w szerokiej gamie stylistycznej – znajdziemy wśród nich lady tradycyjne i lady nowoczesne. Na uwagę zasługuje również funkcjonalność – standardem dla spersonalizowanych projektów jest podświetlenie lady recepcyjnej, wyposażenie lady w praktyczne półki czy regulacja nóżek lady.

Ciekawy efekt dają również lady recepcyjne z logo. Minusem lad recepcyjnych na zamówienie może okazać ich cena – nieco wyższa niż gotowych kompletów. Fakt ten rekompensuje jednak to, że szyte na miarę meble podwyższają standard recepcji i podkreślają prestiż obiektu, co wynika z ich estetyki, solidności, wytrzymałości wykonania.