Blog

Lada do recepcji? Postaw na kolor!

Recepcja, a tym samym lada recepcyjna, to jedna z pierwszych rzeczy, które widzą Twoi goście po wejściu do budynku. Z pewnością zależy Ci na tym, żeby wstępne wrażenie klientów związane z Twoim miejscem pracy było jak najbardziej pozytywne, dlatego wybór odpowiedniego koloru lady jest bardzo ważny!

To właśnie na recepcji nawiązuje się kontakty, poznaje nowe osoby – słowem, buduje opinię o miejscu i jego pracownikach. Postaraj się więc stworzyć przytulne i przyjazne wnętrze, które sprawi, że odwiedzający od razu poczują się w nim jak w domu. Jak to zrobić? Postaw na kolor!

LOFTOWY STYL ZNAKIEM XXI WIEKU

Industrialny, surowy, zimny taki właśnie jest styl loftowy. Określenia świetnie się mają jeśli chodzi o architekturę budynków, zagospodarowanie przestrzenne nowoczesnych muzeów, galerii, ale nie tylko. Od kilku lat loft coraz śmielej wkracza bowiem w świat małej przestrzeni, zagarnia sobie przestrzenie publiczne i prywatne domostwa oraz bryluje w pomieszczeniach wielu firm.

Wizerunek recepcji, w której wspaniała i bardzo industrialna lada zajmuje w przestrzeni recepcyjnej centralne miejsce dziś już nikogo nie zdziwi. Obecnie lada nie jest bowiem jedynie niezauważonym punktem powierzchni.

WILKING stworzył ladę recepcyjną R48 mając na uwadze zainteresowanie nabywców nowoczesnym i bardzo modnym stylem loftowym. Jest to połączenie metalowego surowego stelaża w dowolnie skonstruowanym kształcie z ciepłymi elementami wykonanymi z drewna, corianu czy laminatów. Stanowi bezapelacyjną jedność. Decyduje o stylu, jakości i trendach, za którymi podąża użytkownik.

Modne drewniane lub betonowe okładziny ścienne oraz posadzki żywiczne czy z betonu architektonicznego… Jest to w XXI wieku absolutny niezbędnik każdego przedsiębiorcy i każdej instytucji chcącej zaistnieć wśród konsumentów i interesantów. Lada recepcyjna R48 doskonale wpasowuje się więc w ten trend.

lada

Recepcja przyjazna niepełnosprawnym

Projektanci budynków użyteczności publicznej muszą pamiętać, że korzystają z nich także osoby z ograniczeniami narządu ruchu. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak kłopotliwe jest pokonywanie barier architektonicznych, kiedy przemieszcza się na wózku inwalidzkim. O ile toalety i podjazdy dla wózków dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych stają się standardem, o tyle umeblowanie pomieszczeń biurowych, w których interesantami mogą być także osoby na wózkach nie zawsze wychodzi na przeciw ich potrzebom.

Eklektyzm w recepcji czyli lada R23

Eklektyzm jako styl można uznać za połączenie czegoś, co z pozoru mogłoby do siebie nie pasować, a czasami wręcz wykluczać się wzajemnie. WILKING stanął na wysokości zadania. Tworząc ladę R23, połączył ze sobą rustykalne drewno, loftowe metalowe ramki oraz szklaną, krystaliczną witrynę w stylu glamour.

Drewno, czyli to z czego rzemiosło stolarskie wyrosło

Pierwszym i używanym przez stolarzy od setek lat materiałem wytwórczym było drewno. Najczęściej stosowane rodzime gatunki przetwarzano na meble codziennego użytku, ale także wytworne konstrukcje dla klas wyższych. Niegdyś nie przetwarzano drewna z takim stopniem zaawansowania jak obecnie. Te najstarsze meble, które znane są nam jeszcze dziś, wykonane są z drewna w czystej postaci, które obecnie jest już wytworem luksusowym. Wszechobecne drewno wiodło wówczas prym w rzemiośle meblowym, budownictwie a nawet transporcie.

Naturalny kamień, corian czy spiek kwarcowy – luksusowa wersja recepcji

Najpopularniejszym materiałem obróbki dla stolarza we współczesnym przemyśle meblowym jest melaminowana płyta czy też laminaty, które zyskują coraz to większą popularność. Ale co z materiałami ekskluzywnymi jak naturalne kamienie, coriany czy spieki kwarcowe? One również na dobre osadziły się w naszej rzeczywistości i coraz chętniej sięga po nie także przemysł meblowy.

Lady recepcyjne – geneza, materiały

Zapotrzebowanie na eleganckie gospodarowanie przestrzenią recepcyjną wzrasta wraz z rosnącą liczbą budynków użyteczności publicznej, punktów obsługi klienta i biurowców w centrach miast.

Luksusowa wizytówka firmy czyli lada recepcyjna z czarnego corianu

Poszukując złotego środka i odpowiedniego stosunku ceny do jakości firma WILKING stworzyła już wiele aranżacji recepcyjnych. Z każdej z nich jesteśmy niezwykle dumni. Każda recepcja to nasza ciężka praca, a niektóre z nich wyjątkowo stały się wręcz nasza chlubą.

  • 1
  • 2