Recepcja jest miejscem, w którym klient, petent czy gość nawiązują pierwszy kontakt z firmą. Od rodzaju doznanych emocji i wrażeń zależy, czy dalsza współpraca będzie przebiegać w atmosferze pozytywnego nastawienia, czy też będzie ograniczona niechęcią. Dlatego do urządzenia recepcji warto przyłożyć szczególną wagę. Co powinno się w niej znaleźć i jak ją zaaranżować?

Lada recepcyjna jako główny element wnętrza

Urządzanie recepcji w biurze czy hotelu przypomina wyposażanie własnego salonu w domu. Na pierwszym miejscu zawsze są meble, które powinny być wygodne, ale też trwałe i reprezentacyjne. Recepcja, podobnie jak salon, jest pierwszym, a często też jedynym wnętrzem, z jakim spotyka się klient. Dlatego od tego, co się w niej znajdzie, zależy nie tylko opinia gościa, ale też jego osobiste nastawienie.

Ponieważ recepcja ma też zapewniać komfort obsługi klienta, warto zdecydować się na lady recepcyjne na wymiar. Dzięki temu mebel będzie dopasowany wielkością do przestrzeni wnętrza, a także do rodzaju usług, jakie świadczy firma. Zbyt duża lada maksymalnie wypełni pomieszczenie i stworzy przytłaczające wrażenie. Natomiast za mały mebel zniknie w ogólnej aranżacji, a wielkość blatu nie będzie sprzyjać wygodnej obsłudze klienta.

Lady recepcyjne na zamówienie a wystrój i profil firmy

Recepcja jest nie tylko miejscem, w którym gość lub klient nawiązuje pierwszy kontakt  z firmą. Jest to również pomieszczenie reprezentacyjne, które daje osobom z zewnątrz przedsmak tego, z czym spotkają się przy dalszych kontaktach i dłuższej współpracy. Wybierając lady recepcyjne na zamówienie, można nie tylko dopasować ich wymiary, ale też styl i kolorystykę oraz dodatkowe wyposażenie.

Wszystkie te cechy pozwolą stworzyć unikalny design wnętrza, z ciekawymi zestawieniami barwnymi czy nietypowymi rozwiązaniami wzorniczymi. Wskażą one nowoczesny lub klasyczny styl firmy, wprowadzą elementy ekologiczne, funkcjonalne rozwiązania takie jak podświetlenie czy przeszklenie. Pozwolą też optymalnie zagospodarować przestrzeń, np. umieszczając ladę w narożniku. Do odpowiedniej lady można dopasować wystrój ścian, podłogi czy zestaw wypoczynkowy, a całość z pewnością stworzy niebanalną wizytówkę firmy.