Lada recepcyjna to pierwsze miejsce w lokalu czy hotelu, z którym ma do czynienia klient, dlatego jest jego wizytówką. Od tego, jakie wrażenie zrobi na nim recepcja oraz pracownik recepcji w dużej mierze zależy, czy jeszcze do nas wróci. Recepcja to miejsce pracy wymagające zaprojektowania w przemyślany i funkcjonalny sposób, zarówno dla klienta, jak i pracownika. Znaczenie ma nie tylko ergonomia mebli biurowych, ale też odpowiednie oświetlenie lady recepcyjnej. Co wziąć pod uwagę, wybierając rodzaj oświetlenia do recepcji?

Jak uniknąć problemów zdrowotnych w miejscu pracy recepcjonisty?

Nieodpowiednie oświetlenie w recepcji to jedna z przyczyn dyskomfortu odczuwanego w czasie wykonywania swoich obowiązków w pracy recepcjonisty. Niekorzystny wpływ ma zarówno zbyt intensywne, jak i zbyt słabe światło. Pracownik zmuszony przebywać przez kilka lub kilkanaście godzin w pomieszczeniu, w którym jest zbyt dużo źródeł światła o dużym natężeniu może odczuwać zmęczenie oczu objawiające się bólem, pieczeniem lub łzawieniem. Zbyt intensywne światło może też wywoływać silne bóle głowy, a nawet mdłości. Z kolei zbyt słabe oświetlenie może ograniczyć widzenie i w ten sposób utrudnić wykonywanie obowiązków oraz kontakt z gośćmi lub klientami. Konieczność wysilania wzroku ze względu na słabe światło panujące w recepcji niesie za sobą ryzyko pogorszenia widzenia i przemęczenia oczu. Dowiedz się jak odświeżyć wygląd recepcji w Twojej firmie Widać więc, że odpowiednio dobrane oświetlenie do recepcji ma kluczowe znaczenie dla komfortu i wydajności pracowników. Odpowiednia barwa i natężenie światła pozwala też stworzyć przyjemną atmosferę w recepcji, co także przełoży się na jakość pracy i dobre samopoczucie. Warto postawić na jednakowe natężenie i barwę światła w bezpośrednim otoczeniu lady recepcyjnej. Lampy recepcyjne powinny zapewniać dobre oświetlenie lady, dlatego warto wybrać oświetlenie punktowe, na przykład lampy sufitowe i stojące. Dobrym rozwiązaniem są reflektory kierunkowe i oprawy do zabudowy z możliwością ich ustawienia w dowolnym kierunku. Wnętrze recepcji będzie się prezentować przyjaźniej, gdy lampy będą dopasowane do aranżacji i stworzą z nią spójną całość. Zamontowane lampy powinny też zapewniać odpowiednie doświetlenie całej recepcji, od samego wejścia, tak, aby klienci czy goście mogli swobodnie się po niej poruszać.
Jak wybrać ladę recepcyjną z dobrym oświetleniem?

Jak wybrać ladę recepcyjną z dobrym oświetleniem?

Rozwiązaniem łączącym w sobie funkcjonalność oraz ciekawy design są lady recepcyjne z własnym, wbudowanym oświetleniem w formie diod LED-owych. Tego rodzaju oświetlenie zamontowane u dołu lady w naturalny sposób oświetli podłogę, a jednocześnie będzie wyglądać estetycznie i oryginalnie. Innym sposobem na oświetlenie recepcji jest podświetlone logo firmy umieszczone na przodzie lady. W ten sposób możesz spersonalizować meble  do recepcji, podnieść ich estetykę oraz zapewnić dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. Wybierając ladę do recepcji, zwróć uwagę na naszą ofertę. Specjalizujemy się w wykonywaniu mebli recepcyjnych na indywidualne zamówienie, o dowolnych wymiarach blatu, kształcie lady czy dodatkowych elementach ozdobnych, takich jak wbudowane oświetlenie LED. Z nami urządzisz w stylowy i ergonomiczny sposób recepcję w hotelu, klinice czy biurze. Do produkcji lad recepcyjnych wykorzystujemy trwałe materiały łatwe do utrzymania w czystości, co ma znaczenie w przypadku placówek medycznych, w których sprawą nadrzędną jest zachowanie wysokich standardów sanitarnych i higienicznych.Sprawdź nasze realizacje i skontaktuj się z nami! [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]