Styl loftowy to obecnie jeden z przodujących i chętnie wybieranych trendów wnętrzarskich. W ten sposób urządzane są nie tylko obiekty mieszkalne. Styl loftowy gości również w hotelach czy modnych restauracjach. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest bardzo oryginalny i nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru. Jego potencjał możesz też wykorzystać, gdy jesteś właścicielem salonu kosmetycznego czy biura projektowego.

Jakie elementy składają się na ten styl? Czy jest to dobry pomysł na aranżację recepcji w Twoim biurze? Jak powinna wyglądać i z czego może zostać wykonana lada recepcyjna w stylu loftowym? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Cechy charakterystyczne dla stylu loftowego

Główną cechą tego stylu jest nieco surowy minimalizm, przełamany nietuzinkowymi elementami aranżacyjnymi oraz dekoracyjnymi. Monochromatyczna paleta barw – od bieli poprzez szarości aż po brązy i czerń – to jeszcze jeden charakterystyczny rys tego kierunku aranżacyjnego.

Jakie materiały są charakterystyczne dla loftu?

Królują w nim głównie beton, szkło, cegła, stal i drewno. Mogą pojawić się w meblach i dodatkach lub też zagościć na ścianie lub podłodze. Warto przy tym zwrócić uwagę na ich fakturę. Im bardziej będzie ona zbliżona do surowej formy – chodzi głównie o chropowatość oraz naturalną barwę – tym lepiej.

Sprawdź nasz inny wpis na temat: Lada recepcyjna, a materiał z jakiego została wykonana

Dodatki w stylu loftowym

Ważny wyróżnik tego trendu stanowią też dodatki czy dekoracje. Mogą to być:

  • przedmioty codziennego użytku stylizowane na antyki;
  • grafiki, pocztówki, zdjęcia czy plakaty z motywami industrialnymi.

Jako dekorację wnętrza w stylu loftowym możesz też wykorzystać elementy znajdujące się w samym wnętrzu, takie jak odsłonięte rury czy kable. Oczywiście należy je odpowiednio zabezpieczyć. Częstą praktyką jest także przełamywanie surowych loftowych pomieszczeń kontrastowymi dodatkami, na przykład puszystymi dywanami shaggy czy miękkimi tapicerowanymi meblami.

Meble do loftowych wnętrz

W tym stylu dominują meble praktyczne oraz dość wyraziste. Należą do nich między innymi bardzo wysokie półki czy regały, długie stoły oraz skórzane sofy lub inne wygodne siedziska.

Recepcja w stylu loftowym

Aranżacje wnętrz w stylu świetnie sprawdzają się w dużych mieszkaniach, a także w pubach, hotelach oraz innych tego typu miejsc. Jednak rozwiązanie to można też wprowadzić do wnętrz o innym charakterze.

Loft to dość uniwersalny styl, co oznacza, że można go zastosować z powodzeniem w lokalach usługowych, jak na przykład gabinety SPA, salony kosmetyczne czy pracownie graficzne. Ten styl możesz też zastosować w luksusowych wypożyczalniach aut czy salonach sprzedaży.

Loftowe recepcje są przestronne, nieco surowe i intrygujące. Z pewnością zrobią wrażenie na klientach. Ze względu na cechujący loft minimalizm, recepcja będzie odbierana także jako elegancka i profesjonalna.

 Aranżacja recepcji w stylu loftowym

Jak urządzić recepcję loftową? Zacznij od doboru odpowiedniej palety barw. Doskonały efekt uzyskasz, łącząc biel czy odcienie szarości – nadające recepcji elegancji – z elementami w cieplejszych odcieniach typu butelkowa zieleń czy brązy.

Po drugie – pamiętaj o dodatkach wykonanych z naturalnych surowców. Zwróć też uwagę na oświetlenie. Loft to styl, w którym światło odgrywa ogromną rolę. Idealnie będą się więc z nim komponowały duże lampy w stalowych lub metalowych obudowach.

Lada do recepcji R46

Pamiętaj o dekoracjach

W Twojej loftowej aranżacji recepcji nie powinno też zabraknąć wyrazistych detali o charakterze ozdobnym. Postaw przy tym na proste formy. Mogą to być na przykład wysokie szklane wazony, ciekawe figurki – najlepiej drewniane lub mosiężne – oraz nowoczesne grafiki. Tym sposobem równocześnie ożywisz wnętrze recepcyjne. Zadbaj jednocześnie o to, by akcesoriów nie było zbyt dużo. Loft nie lubi przepychu.

Akcenty roślinne – mile widziane

Recepcja to miejsce, gdzie klient spędza niekiedy sporo czasu. Zadbaj więc o jego dobre samopoczucie i wprowadź do loftowego wnętrza rośliny. Jakie? Najlepiej duże i bujne okazy umieszczone w ozdobnych osłonkach czy dużych dekoracyjnych donicach.

Sprawdź nasz artykuł na temat: Ekologiczna lada recepcyjna czyli naturalna zieleń w przestrzeni recepcyjnej

Lady recepcyjne w stylu loftowym

Lada recepcyjna to niezwykle istotny element recepcji zaaranżowanej w stylu loftowym. Takie propozycje znajdziesz w naszej ofercie. Czym wyróżniają się nasze lady recepcyjne w stylu loftowym? Przede wszystkim zastosowanymi materiałami i surowcami, wśród których na plan pierwszy wysuwają się laminaty betonowe i metalowe.

W tych projektach wykorzystujemy również rustykalne oraz lite drewno. Wykonane są z nich fronty naszych lad. Pozostałe charakterystyczne dla tego stylu cechy naszych recepcyjnych lad to:

  • geometryczne formy;
  • masywność;
  • połączenie różnych rodzajów materiałów – na przykład stali malowanej proszkowo z naturalnym drewnem.

Loftowa recepcja to świetny pomysł na urozmaicenie Twojego biznesu. Urządzone w tym stylu wnętrze z pewnością przypadnie do gustu klientom! Stworzenie recepcji w stylu loft możesz powierzyć naszym doradcom i zamówić własny indywidualny projekt. Efekt pozytywnie Cię zaskoczy!