Lada jest bez wątpienia najważniejszym elementem recepcji. Goście widzą ją od razu po wejściu do pomieszczenia, nawet, kiedy tylko ją mijają przechodząc do dalszych pomieszczeń. Jej wybór nie powinien być przypadkowy. Trzeba jednak pamiętać, że lada recepcyjna na zamówienie powinna pasować do wnętrza, w którym się znajduje. Jaką więc wybrać?  

Aranżacja wnętrza

Wystrój wnętrza to pierwszy czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru lady do recepcji. Jeśli przestrzeń utrzymana jest w tradycyjnej stylistyce, w podobnej powinna być również utrzymana lada. Drewno, ciepłe barwy i klasyczne, ale eleganckie kształty mogą być w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem.

  • Ladą o klasycznym wzornictwie jest model R17 w całości powleczony szlachetnym laminatem. Dzięki modułowej budowie ladę można dopasować do kształtu i wielkości pomieszczenia.
  • Drugim przykładem wzoru do recepcji tradycyjnej jest model R15 urozmaicony o różnice poziomów blatów. Klasyczna bryła lady nadaje się do zagospodarowania narożników pomieszczeń. Dzięki opcji wyboru kolorystyki ladę można idealnie dopasować do stylistyki danego wnętrza.

W przypadku nowoczesnych wnętrz sprawdzą się modele o minimalistycznej formie, a także ciekawych, geometrycznych kształtach. Lakierowane fronty w wyrazistych kolorach będą awangardowym rozwiązaniem do eleganckich przestrzeni.

  • Przykładem nietuzinkowej formy jest lada R20 o asymetrycznych, ostrych i trójwymiarowych frontach. Może zostać wykonana w dowolnej kolorystyce oraz uzupełniona o oświetlenie LED.
  • Niezwykle interesującym modelem opartym na laminatach jest lada R85 o trójwymiarowej konstrukcji z podświetleniem LED. Możliwość zastosowania rozmaitych konfiguracji oraz kolorystyki sprawia, że model ten jest bardzo uniwersalny.  

Działalność firmy

Lada recepcyjna jest wizytówką przedsiębiorstwa, powinna więc pasować do profilu działalności. W przypadku branż takich, jak finanse, ubezpieczenia czy prawo najczęściej wybierane są klasyczne, eleganckie wzory podkreślające prestiż i rangę marki.

  • Przykładem jest wspomniana wcześniej lada R17 o bardzo eleganckim, klasycznym wyglądzie, która może zostać uzupełniona o logo firmy lub napis umieszczony za szklaną szybą.
  • Bardziej elegancką wersją jest lada R29 łącząca elementy olejowanego drewna, dyskretnego oświetlenia oraz niebanalnego kształtu.  

W przypadku gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich często stosowane są lady recepcyjne nowoczesne utrzymane w stonowanych barwach sprzyjających relaksowi.

  • Interesującym modelem jest lada R94 z elementami 3D, która sprawdzi się jako wyposażenie niewielkiego gabinetu kosmetycznego lub fryzjerskiego. Front lady podświetlany jest diodami LED, co dodaje jej efektownego wyglądu.  

Oddzielną grupę stanowią lady przeznaczone do hoteli. Powinny być bardzo eleganckie i niepowtarzalne. W tym przypadku najczęściej stosowane są naturalne materiały i klasyczne rozwiązania. Efektem ma być wywołanie zaufania wśród gości. 

  • Lada R104 składająca się z kontrastowych elementów jest jednym z modeli, który może zostać zastosowany w tego typu przestrzeniach.
  • Nowoczesnym rozwiązaniem jest model R103 oparty na planie koła, który ustawiony w centralnym miejscu pomieszczenia z pewnością przyciągnie uwagę.

Wszystkie lady recepcyjne na zamówienie pozwalają na idealne wkomponowanie ich do danej przestrzeni, mogą być narożne bądź usytuowane w centralnym miejscu pomieszczenia. Wszystko zależy od potrzeb klienta.