Najpopularniejszym materiałem obróbki dla stolarza we współczesnym przemyśle meblowym jest melaminowana płyta czy też laminaty, które zyskują coraz to większą popularność. Ale co z materiałami ekskluzywnymi jak naturalne kamienie, coriany czy spieki kwarcowe? One również na dobre osadziły się w naszej rzeczywistości i coraz chętniej sięga po nie także przemysł meblowy.

Kamień – granit, marmur i inne

Materiały „zimne” stają się powoli kanonem luksusu. Obecnie coraz częściej klienci, chcąc podkreślić prestiż i wyjątkowość własnych projektów recepcyjnych, po nie sięgają. Projektanci firmy WILKING bardzo chętnie realizują nietypowe projekty i wizje opierające się właśnie o ten wachlarz materiałów.

Granity, piaskowce i marmury dostępne jako importowane dobra są popularnie używane w budownictwie i przemyśle meblowym już od dawna i cieszą się dużym prestiżem. Naturalne kamienie występują w bogatej gamie kolorystycznej, różnych fakturach i grubościach. Pozwala to na użycie ich i dopasowanie do spójnej koncepcji wnętrza w formie okładzin podłóg, ścian, blatów czy mebli w tym recepcyjnych.

WILKING natomiast urozmaicając ofertę materiałów wytwórczych poszedł o krok dalej. Wzbogacił ją o corian i spieki kwarcowe.

Corian

Piękny, jednolity, monochromatyczny, ultragładki corian jest mieszanką naturalnych minerałów oraz żywicy akrylowej. Tafle corianu zespolone odpowiednimi substancjami klejącymi przez naszych specjalistów stworzą idealną, jednolitą bryłę recepcji do nowoczesnej i ascetycznej przestrzeni. Lady typu R74, R67, R63 podkreślone corianem będą najlepszą wizytówką każdego przedsiębiorstwa.

Spieki kwarcowe

Zupełnie wyjątkowym i stworzonym stosunkowo niedawno materiałem twórczym do produkcji lad recepcyjnych w firmie WILKING jest spiek kwarcowy. Gładkie płyty składają się z piasku kwarcowego, iłu łupkowego, skał granitowych. Jak sama nazwa wskazuje materiał uzyskuje się z „wypiekania” w temperaturze bliskiej 1200℃ mieszaniny. W efekcie tego procesu uzyskujemy niezwykle szlachetne spieki. Wspaniała gama kolorystyczna, mnogość rozmiarów i grubości tafli powoduje, iż projekty recepcji logowanych marką WILKING nie ograniczają się do tworzenia blatów w ladach recepcyjnych ze spieków.

Spieki kwarcowe i corian z dużym powodzeniem i zainteresowaniem naszych klientów, nasi wizjonerzy stosują do tworzenia całych jednorodnych brył mebli. Powstają także pojedyncze frezowane i łączone struktury, które w najprostszej konstrukcji potrafią wydobyć wyjątkowość i prestiż.

Na luksus zasługuje każdy. Zachęcamy więc do wplatania w przyszłe realizacje odważnych i markowych produktów jak corian, naturalny kamień czy spiek. Decydować one będą nawet po latach użytkowania o ponadczasowości i prestiżu recepcji.