Zapotrzebowanie na eleganckie gospodarowanie przestrzenią recepcyjną wzrasta wraz z rosnącą liczbą budynków użyteczności publicznej, punktów obsługi klienta i biurowców w centrach miast.

Początki produkcji lad recepcyjnych

Wszystko gdzieś bierze początek. W firmie WILKING historia rozpoczyna się w olbrzymich fabrykach materiałów produkcyjnych, a także w lokalnych manufakturach ręcznie formujących półfabrykaty. Następnie te materiały przekładane są na komfortowo wyposażone recepcje.

Różne materiały w służbie lad recepcyjnych

Lady recepcyjne i kompleksowe wyposażenie przestrzeni recepcyjnej zależy od potrzeb, istniejącej już architektury oraz możliwości finansowych odbiorców. Projektujemy i wykonujemy je więc z różnych materiałów.

Płyta meblowa

Najprostszym i najpopularniejszym materiałem używanym przy tworzeniu lad recepcyjnych jest laminowana płyta meblowa. Jest to płyta o bardzo dobrych parametrach technicznych, melaminowana, w szerokiej gamie kolorystycznej. Począwszy od monokolorów (biele, szarości, antracyty i soczyste pomarańcze) aż po piękne drewniane usłojenia dębów, klonów, wiązów i innych. Płyty obustronnie melaminowane są ekonomiczne w zakupie i trwałe. Dzięki różnorodności można je wspaniale zaaranżować do przeróżnych elementów już istniejących na powierzchni recepcyjnej. Zaufanie, jakim firma WILKING darzy czołowych producentów takich płyt jak: Pfleiderer, Swiss Krono czy Egger, owocuje pięknymi realizacjami.

Laminaty HPL

Szlachetne, nieco bardziej wymagające szczegółowej obróbki i specjalistycznych łączników są laminaty HPL o grubości niecałego milimetra. Duży wybór wybarwień kolorystycznych w formie drewnianego usłojenia daje możliwość pokrycia tym laminatem przeróżnych krzywizn, zaokrągleń i zaobleń. Takie modele, jak między innymi R8, R21, R24, R27, R29, R70, R71, R92, R111 i wiele innych, powstaje w dużej mierze w oparciu o laminaty. Meble takie mogą mogą mieć przeróżne kształty i zaokrąglenia, które pięknie pokryte laminatem HPL będą stanowiły wspaniałą wizytówkę każdej firmy.

Ekskluzywne materiały – drewno, kamień, corian

Materiały wyżej wymienione są najczęściej używanymi i takimi, które na stałe zagościły na rynku produkcji mebli recepcyjnych. WILKING w swojej historii produkcję lad recepcyjnych właśnie od nich zaczynał i przez długi czas na nich bazował. Obecnie jednak w nowoczesnej recepcji zagościły już bardziej ekskluzywne materiały. Specjaliści firmy WILKING opanowali do perfekcji obróbkę wymagającego naturalnego drewna, corianu, szkła, kamienia i spieków kwarcowych.