Urządzając niewielki salon kosmetyczny czy fryzjerski, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwsza z nich to odpowiednio zaprojektowana, a najlepiej wykonana na zamówienie lada recepcyjna. Drugi to zastosowanie prostych trików na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni, jaką zajmuje Twoja firma. Zobacz, jak powinno to  wyglądać w praktyce.

Jak zaprojektować ladę recepcyjną do małego wnętrza?

Wykonaj te proste trzy kroki, a stworzysz recepcję idealną.

Przede wszystkim zadbaj o to, by była ona jak najbardziej funkcjonalna

To ważne, ponieważ pełni ona jednocześnie rolę miejsca pracy oraz punktu obsługowego. Musi więc z jednej strony zapewnić pracownikom wygodny dostęp do niezbędnych akcesoriów i urządzeń. Z drugiej zaś zagwarantować swobodę i komfort klientom.

Po drugie  nadaj jej odpowiednie wymiary

Pamiętaj, że lada recepcyjna to nie tylko blat roboczy. To również miejsce, w którym nierzadko przechowywane są dokumenty. Jeśli będzie zbyt mała, w obrębie recepcji może zapanować bałagan. Niewłaściwe wymiary lady mogą też utrudniać pracownikom dostęp do ważnych narzędzi ich pracy. 

Po trzecie zadbaj o walory estetyczne

Lada recepcyjna to również wizytówka i reklama Twojego biznesu. Spraw więc, by przyciągała uwagę klienta: estetyką, oryginalnym wykonaniem i nowoczesną stylistyką. Jednocześnie musisz pamiętać, by nie przesadzić z ilością detali. W przypadku małych powierzchni może to jeszcze bardziej je zmniejszyć i wywołać efekt przytłoczenia. W takiej recepcji źle będzie czuł się zarówno klient, jak i sami pracownicy. 

Triki na optyczne powiększenie dostępnej powierzchni

Projektując nowoczesną recepcję musisz również zadbać o dodatkowe elementy. Wśród nich na plan pierwszy wysuwa się optyczne powiększenie dostępnej powierzchni. Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym szybko uzyskasz ten efekt.

Wybierz materiały powiększające przestrzeń

Aby Twoje małe wnętrze zyskało optycznie na metrażu warto sięgnąć po następujące materiały:

 • drewno  –  na podłogę i koniecznie w jasnych odcieniach, dzięki temu nowoczesna recepcja i całe wnętrze zyska nie tylko na metrażu, ale i lekkości;
 • tapety – z drobnymi wzorami lub pionowymi szerokimi pasami, z efektem 3D lub utrzymane w jasnych odcieniach;  optycznie powiększą pomieszczenie, jednocześnie nadając mu przestronności;
 • duże powierzchnie szklane/lustrzane –  nie tylko optycznie powiększą wnętrze, ale również je rozjaśnią, wnosząc tym samym do całego wnętrza pozytywną energię.

Wykorzystaj jasne kolory i prostą formę

Inna metoda na uzyskanie efektu optycznego powiększenia przestrzeni sprowadza się do zastosowania jasnych kolorów. Dotyczy to samego wnętrza: jego wykończenia, jak i użytych dodatków. Najlepszy efekt przestronności uzyskasz sięgając po następujące barwy: biel, beż, delikatne szarości, bardzo jasne brązy. Możesz też sięgnąć z powodzeniem po pastele, które dodatkowo nadadzą wnętrzu lekkości. Wizualne powiększenie wnętrza osiągniesz również stawiając na proste formy. Jednocześnie musisz pamiętać też o ograniczeniu liczby mebli, dodatków i akcesoriów. Pamiętaj również o gabarytach – te mniejsze wprowadzą lekkość do wnętrza.

Postaw na oryginalny akcent wizualny – lada recepcyjna o opływowym kształcie

W małym wnętrzu najlepiej sprawdzi się lada recepcyjna półokrągła. Jej kształt pozwala oszczędzić sporo miejsca. Jeśli zadbasz dodatkowo o kontrastującą barwę, sprawisz, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Tym samym zyskasz funkcjonalną dekorację wnętrza.

Projekt lady recepcyjnej

Indywidualny projekt to gwarancja dobrze zaplanowanego wnętrza

Jak widzisz samodzielne stworzenie funkcjonalnej recepcji w małym wnętrzu z przystosowaną do niej ladą, to dość absorbujące zadanie. O wiele prościej będzie, gdy zdecydujesz się na opcję jaką jest recepcja na wymiar. Oto co zyskasz wybierając to rozwiązanie:

 • idealne dopasowanie recepcji do stylu wnętrza, ale i jego przeznaczenia – nasza firma dostosuje projekt do: profilu Twojej firmy oraz charakteru i klimatu wnętrza;
 • lady recepcyjne o nieszablonowych wyglądzie, kształcie i formie – dzięki temu Twoja recepcja stanie się jednocześnie oryginalną wizytówką firmy;
 • lady recepcyjne o wysokiej funkcjonalności – także te przeznaczone tylko dla jednego pracownika;
 • projekt dostosowany do Twoich potrzeb – wzbogacimy go o propozycje starannie przemyślanych przez nas: kolorystyki, stylistyki i akcentów ozdobnych wnętrza.

Podsumowanie

Recepcja w małym zakładzie usługowym to zawsze spore wyzwanie dla właściciela. Małe wnętrza wymagają bowiem sporych nakładów czasu i pomysłów, by je urządzić w nowoczesny sposób. Jednocześnie dostosowując zastosowaną stylistykę do charakteru prowadzonej w nich działalności. Stąd też najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie w takim wypadku zamówienie nowoczesnej recepcji na wymiar. Tym bardziej, że nasza firma posiada szeroki pakiet lad recepcyjnych idealnych do małych wnętrz. Są to między innymi:

 • lady mobilne;
 • lady półokrągłe i okrągłe z zabudową, która decyduje o funkcjonalności lady;
 • lady składane;
 • lady o niewielkich gabarytach ze specjalnie dopasowanymi do nich dostawkami.