Lada recepcyjna powinna być zaprojektowana maksymalnie ergonomicznie. Jeśli obsługujemy gości na stojąco, wysokość lady powinna wynosić 110-120 cm od poziomu podłogi. Przepisy zobowiązują do przygotowania specjalnego miejsca przy ladzie do obsługi osób niepełnosprawnych (korzystających z wózków inwalidzkich). Wysokość blatu w przypadku takiego stanowiska powinna wynosić maksymalnie 90 cm z podjazdem o wysokości minimum 67 cm. Dla Klientów pełnosprawnych przyjmuje się, że blat roboczy powinien mieć wysokość 70-80 cm.

Od strony personelu blat ma zwykle głębokość od 30 do 60 cm, a jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 200 cm przy ladzie jednostanowiskowej i 150 cm przy ladzie dwu- lub wielostanowiskowej. Oczywiście im szerszy blat roboczy, tym wygodniejsza lada, nie zawsze jednak można sobie pozwolić na mebel znacznych rozmiarów.

Lada jednostanowiskowa

Lada recepcyjna jednostanowiskowa znajduje zastosowanie w małych recepcjach czy punktach powitalnych. Im mniejszą powierzchnię mamy do dyspozycji, tym staranniej należy przemyśleć projekt lady i z tym większą precyzją zaplanować rozmieszczenie półek, schowków, punktów świetlnych czy przelotów kablowych. To właśnie w takim przypadku lady recepcyjne na zamówienie okazują się idealnym rozwiązaniem.

Dzięki indywidualnym rozwiązaniom projektowym lada jednostanowiskowa może stanowić nie tylko ergonomiczne miejsce pracy i obsługi klienta, ale także perfekcyjną wizytówkę firmy. Nawet najmniejsza lada może posiadać podświetlane logo lub napis umieszczony za szklaną szybą, który stanowi powitalny ukłon w stronę klientów. Doskonałym rozwiązaniem są także regulowane stopki pozwalające na wypoziomowanie lady oraz opcjonalnie podświetlany górny blat.

Lada dwu- i wielostanowiskowa

Nowoczesna lada recepcyjna dwu- lub wielostanowiskowa to rozwiązanie do pomieszczeń, w których nie trzeba oszczędzać powierzchni. Obok tradycyjnych lad w postaci długiego blatu roboczego albo kilku blatów roboczych umieszczonych na różnych poziomach, uwagę zwracają lady w formie w kształcie gigantycznego okręgu, stanowiącego niemal samodzielne pomieszczenie. To idealnie odseparowane miejsce pracy, które nie może zostać niezauważone przez interesantów. Lady recepcyjne dwustanowiskowe oraz wielostanowiskowe to w gruncie rzeczy kompaktowe biura obsługi klienta, które – podobnie jak ich małe jednostanowiskowe odpowiedniki – muszą być maksymalnie ergonomiczne i wyposażone w funkcjonalne systemy przechowywania dokumentów.

Umiejscowienie, kształt, kolor, materiał, z którego jest wykonana oraz rozmiar lady recepcyjnej stanowią dla gości istotną wskazówkę na temat pozycji firmy na rynku oraz jej podejścia do kwestii obsługi klientów. Zamówienie lady na wymiar bezpośrednio u producenta umożliwia zaprojektowanie mebla żywotnie odpowiadającego potrzebom firmy oraz pracowników recepcji, a także potrzebom klientów.

Nowoczesne lady recepcyjne na zamówienie są robione na wymiar i zawsze są maksymalnie dopasowane do potrzeb zamawiającego. Wyróżniają się nie tylko stylem, ale i dowolnością konfiguracji.