W popularnym powiedzeniu o znaczeniu pierwszego wrażenia jest wiele prawdy. Zapewne każdy przynajmniej raz w życiu doświadczył sytuacji, gdy z pozornie niewyjaśnionego powodu przedmiot, miejsce czy osoba budziły w nim bardzo silne, pozytywne lub negatywne emocje.

To niezwykłe oddziaływanie na wyobraźnię jest doskonałym narzędziem do kreowania pozytywnego wizerunku firmy i zapisania się w pamięci klientów. Narzędziem tym jest lada recepcyjna.

Estetyka lady wpływa na odbiór Twojej firmy

Chociaż trudno zrozumieć, dlaczego przedmioty i miejsca potrafią wywoływać tak intensywne emocje, nie jest to wcale niczym nietypowym. Na ludzkiej psychice i oddziaływaniu na nią różnych czynników bazuje większość kampanii reklamowych.

Nawet produkty w sklepach są układane w taki sposób, aby wymuszały na kliencie zakup konkretnego, często najdroższego asortymentu. Zrozumieniem tych niuansów i ich wykorzystaniem w promocji firm czy produktów zajmuje się psychologia sprzedaży.

Nie jest tajemnicą, że odpowiednie kolory, kształty, tematyka grafik czy oświetlenie wpływają na postrzeganie rzeczywistości. To oddziaływanie na psychikę możesz wykorzystać, odpowiednio aranżując swoją recepcję.

Jest to miejsce, w którym potencjalny klient po raz pierwszy spotyka się z Twoją firmą. Dlatego budując odpowiednie wrażenie, możesz zyskać jego przychylność bądź dezaprobatę.

Lada recepcyjna odgrywa w tym budowaniu niezwykle istotną rolę. Jest zarówno elementem łączącym wszystkie aspekty wizualnego oddziaływania na wyobraźnię, jak i meblem odpowiadającym za określony poziom komfortu klienta. W osiągnięciu celu pomagają jej estetyka, atrakcyjność kompozycji czy dopasowanie do profilu firmy.

Lada powinna ułatwić pracę pracownikom i być ergonomiczna dla klientów

Lada do recepcji w biurze nie jest jedynie wizytówką firmy czy jej dekoracją. To ważny mebel, który swoją budową, wymiarami i wyposażeniem ma być dopasowany do rodzaju zadań wykonywanych przez recepcjonistę. Jako osoba reprezentująca firmę powinien wykazywać się wysoką sprawnością i rozwiązywać problemy gości czy klientów – szybko oraz kompleksowo.

Aby to było możliwe, musi posiadać w zasięgu ręki wszystkie potrzebne materiały, urządzenia biurowe czy przybory i narzędzia.

Nowoczesne lady recepcyjne mogą być projektowane i wykonywane tak, że doskonale dostosowują się do przeznaczonego im miejsca i pełnionych funkcji. Znajdziesz w nich rozwiązania i usprawnienia takie jak:

  • półki na papiery i dokumenty,
  • szufladki na przybory biurowe i drobne akcesoria,
  • gabloty na prezentowane produkty,
  • miejsca na ekspozytory,
  • miejsca na drukarkę czy komputer,
  • przegródki na korespondencję,
  • gabloty i wieszaki na klucze,
  • i wiele innych rozwiązań.

Profesjonalnie wyposażone meble recepcyjne powinny też mieć przyłącza do telefonu, faxu, komputera lub innych urządzeń biurowych oraz odpowiednio przystosowane oświetlenie. Wówczas są nie tylko wizytówką firmy, ale również wygodnym stanowiskiem pracy, na którym recepcjonista spędza wiele godzin dziennie.

Nowoczesne lady są łącznikiem między klientem a firmą

Lady biurowe czy też recepcyjne stanowią swoisty bufor pomiędzy pracownikiem firmy, a klientem czy gościem. To przy nich odbywają się pierwsze rozmowy, są udzielane informacje, sporządzane umowy i podpisywane dokumenty. Dlatego też nowoczesna recepcja powinna zapewniać klientowi komfort komunikacji z pracownikiem.

Decyduje o nim wiele czynników, takich jak na przykład optymalna wysokość mebla. Trudno obudzić w kliencie pozytywne emocje, jeśli w celu zadania kilku prostych pytań musi stanąć przed meblem, którego blat ma na wysokości brody.

Wysokie meble sprawiają wrażenie nieprzyjaznych, oddzielających gościa od pracownika niebotycznym murem. Z drugiej strony zbyt niska lada też może być powodem zniechęcenia, jeśli w celu podpisania dokumentu trzeba się schylać, pozostając dłuższą chwilę w niekomfortowej pozycji.

Optymalna wysokość to jednak nie wszystko. Ponieważ recepcyjne lady biurowe mają łączyć pracownika z gościem, muszą być wygodne i wystarczająco przestronne.

Lada na wymiar jest najlepszym rozwiązaniem

Spełnienie wszystkich wymienionych wcześniej wymogów z pewnością jest trudne, jeśli szukasz gotowego mebla do swojej recepcji w sklepie. Pomieszczenia recepcyjne znacznie się od siebie różnią. Dlatego, nawet jeśli jakiś model Ci się spodoba, może okazać się za mały lub za duży do danego wnętrza.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są lady recepcyjne na wymiar, w których produkcji specjalizuje się firma Wilking. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz zastanawiać się nad kompozycją graficzną, kolorystyką czy wyposażeniem. Możesz wybierać spośród dziesiątek projektów z katalogu, a model, na który się zdecydujesz, zostanie wykonany dokładnie w takich wymiarach, jakich potrzebujesz.

Recepcje na wymiar to estetyczne i funkcjonalne meble biurowe „szyte na miarę”. Dzięki temu doskonale wpasowują się w konkretne wnętrze i jego aranżację, stanowiąc idealną wizytówkę Twojej firmy.