Lady recepcyjne to wyjątkowe meble ustawione w części lokalu firmowego, w którym recepcjonista lub pracownik recepcji wita gości, odbiera telefony i wykonuje inne zadania administracyjne. Zazwyczaj są ustawiane w wejściu lub holu budynku takiego jak hotel, biurowiec, salon piękności, kancelaria prawna czy przychodnia medyczna.

Recepcja jest ważną częścią siedziby każdej firmy lub organizacji, ponieważ jest pierwszym miejscem kontaktu gości i klientów z pracownikami. Wybór lady recepcyjnej jest więc kluczowy w budowaniu korzystnego wizerunku przedsiębiorstwa, a także zapewnieniu pracownikom komfortowych warunków pracy.

Lady recepcyjne proste

Dzięki nowoczesnym materiałom służącym do produkcji lad sklepowych, biurowych czy medycznych do recepcji, meblom tym można nadać wybrany kształt. Tym samym lada nie zaburzy proporcji ani małego, ani dużego pomieszczenia.

Pisząc o ladach recepcyjnych prostych, mamy na myśli mebel, który wyróżnia się prostą konstrukcją – zazwyczaj z płaską powierzchnią i prostą krawędzią. Takie proste biurko recepcyjne może również zawierać szuflady lub półki do przechowywania i organizacji.

Prosta lada jest powszechnym typem mebla recepcyjnego stosowanym w różnych miejscach, takich jak hotele, biura i kliniki medyczne. Zapewnia funkcjonalne miejsce do pracy recepcjonistom lub pracownikom recepcji, aby mogli efektywnie wykonywać swoje obowiązki, jednocześnie tworząc profesjonalny i zorganizowany wygląd firmy lub organizacji.

To bardzo funkcjonalny typ lady, jednak składając zamówienie na mebel, weź pod uwagę specyficzne potrzeby swojej firmy. Jeśli przyjmujesz dużą liczbę gości, możesz potrzebować biurka z wieloma stanowiskami roboczymi lub dodatkowym miejscem do przechowywania. W takim przypadku optymalny może być wybór lady narożnej albo lady w kształcie litery U.

Lady recepcyjne narożne

Narożna lada recepcyjna jest zaprojektowana tak, aby pasowała do rogu pokoju. Składa się z dwóch prostopadłych powierzchni, które tworzą kąt 90 stopni.

Recepcje narożne mogą być rozwiązaniem oszczędzającym miejsce, ponieważ wykorzystują róg pokoju, często nieustawny i nieodpowiednio zaprojektowany. Takie biurko narożne zapewnia jednocześnie dużo miejsca do pracy pracownikowi recepcji.

Biurka narożne do recepcji mogą mieć dodatkowe funkcje przechowywania, jak np. półki, szuflady lub szafki. Te pomagają utrzymać porządek i podnoszą wydajność w miejscu pracy.

Lady recepcyjne narożne są powszechnie stosowane w biurach, przychodniach lekarskich i innych obiektach wymagających profesjonalnej i funkcjonalnej recepcji. Pracownik recepcji będzie pracować przy takim biurku przez dłuższy czas.

Zamawiając ladę do recepcji, upewnij się, że blat będzie znajdował się na odpowiedniej wysokości i zapewni odpowiednią ilość miejsca na nogi.

Lady recepcyjne w kształcie U

Taki typ lady recepcyjnej został zaprojektowany, by blaty tworzyły powierzchnię w kształcie litery „U”. Recepcjonista lub pracownik recepcji siedzi pośrodku, mając miejsce do pracy po obu stronach i przed sobą. Ten przykład lady biurowej czy medycznej zapewnia dużo miejsca do pracy i do przechowywania, a także jasny i otwarty widok na całą recepcję.

Recepcje w kształcie litery U są powszechnie stosowane w większych pomieszczeniach. Znajdziemy je między innymi w firmach lub organizacjach wymagających wysokiego poziomu wsparcia administracyjnego takich jak kancelarie prawne, instytucje finansowe lub agencje rządowe, ale także w przychodniach zdrowia czy korporacjach.

Dzięki nim można stworzyć profesjonalne miejsce pracy dla recepcjonistki, jednocześnie zapewniając przyjazną i funkcjonalną przestrzeń dla gości i klientów.

Jeśli zastanawiasz się nad złożeniem zamówienia na ladę na wymiar w kształcie litery U, zwróć uwagę na jej rozmiar i na dostępną przestrzeń w recepcji. To dosyć duży mebel biurowy, dlatego może przytłaczać niewielkie pomieszczenia.

Upewnij się, że po montażu takiej lady zostanie wystarczająco dużo miejsca, aby goście mogli swobodnie się poruszać, a recepcjonistka wygodnie pracować.

Lady recepcyjne owalne

Lady recepcyjne owalne to takie, które mają kształt owalny lub eliptyczny, z zakrzywioną lub zaokrągloną przednią krawędzią. Owalne lady recepcyjne mają nowoczesny i stylowy wygląd, a jednocześnie stanowią funkcjonalne miejsce do pracy dla recepcjonisty lub pracownika recepcji.

Tego typu biurka recepcyjne mogą mieć dodatkowe funkcje: szafki do przechowywania, szuflady lub półki, które mogą pomóc w utrzymaniu porządku w dokumentach i zwiększają wydajność obsługi biura.

Owalne lady recepcyjne są stosowane w ekskluzywnych firmach lub organizacjach, dla których niezbędny jest profesjonalny wygląd przestrzeni do przyjmowania klientów. Trafisz na nie między innymi w luksusowych hotelach, kancelariach prawnych, ale także w salonach piękności czy sklepach, zwłaszcza z luksusowymi produktami. Tworzą przestrzeń przyjazną dla gości i klientów, a także zapewniają funkcjonalne i wydajne miejsce pracy dla recepcjonistki.