Recepcja to jeden z bardziej reprezentatywnych elementów aranżacji przestrzeni biurowej, hotelowej czy obsługowej. Musi być więc odpowiednio urządzona. Z jednej strony tak, by ułatwić pracę obsłudze. Z drugiej zaś stanowić swoistą wizytówkę firmy. Dlatego należy ją wyposażyć w dobrej jakości, najlepiej spersonalizowaną ladę recepcyjną na wymiar. Zobacz, jakie korzyści stwarzają tego typu lady. Dowiedz się, jakie są ich typy i urządź swoją idealną nowoczesną recepcję z ich wykorzystaniem.

Lada recepcyjna, jako ważny element wykończenia pomieszczenia

Lada recepcyjna nie tylko pełni rolę wizytówki naszej firmy. To również swoiste narzędzie pracy dla osób, które będą podejmowały interesantów. Jest ona także ważnym elementem dopełnienia całości wnętrza, w którym się pojawi. Stanowi stylowy dodatek całego obiektu, ale jednocześnie świadczy o profesjonalizmie danej firm. Stąd też jej wybór powinien być starannie przemyślany.

Indywidualny projekt czy gotowa lada?

Teoretycznie łatwiej jest nabyć gotową ladę, lecz w praktyce bardziej sprawdzi się lada recepcyjna na wymiar. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Przede wszystkim taka lada lepiej będzie współgrała z charakterem danego biura. Można nadać jej odpowiedni kolor, a także wyposażyć w dodatkowe elementy jak, chociażby podświetlenie, elementy dekoracyjne czy logo firmowe. Po drugie – łatwiej dostosować ją do konkretnych potrzeb obsługi. Lady recepcyjne na zamówienie mogą przybrać niestandardowe formy i kształty oraz nietypowe gabaryty. Ponadto zamawiając taką ladę mamy wpływ na to: z jakich materiałów zostanie wykonana i w jakim stylu. Poza tym możemy zadecydować o doborze i zastosowaniu detali ozdobnych bądź o rezygnacji z nich.

Projekt lady recepcyjnej


Jakie wymagania musi spełniać lada recepcyjna?

Decydując się na ladę recepcyjną na zamówienie mamy sporą dowolność, co do jej wyglądu. Musimy jednocześnie zadbać o to, aby projekt uwzględniał określone wymagania. Chodzi o to, aby lada recepcyjna:

 • umożliwiała pracę zarówno na stojąco, jak i na siedząco;
 • była wyposażona w duży blat, który ułatwi wykonywanie pracy- wymagana szerokość blatu to 60-90cm;
 • była idealnie dopasowana do wzrostu pracowników, ale również ułatwiała kontakt osobom obsługiwanym

Musi ona też składać się z kilku podstawowych elementów. Są to:

 • blat roboczy- przeznaczony pod obowiązki pracownika;
 • blat obsługowy – dedykowany interesantom;
 • półka boczna odkładcza- do przechowywania ważnych dokumentów itp.

Warto zadbać też o to, by dostosować ladę recepcyjną do potrzeb osób niepełnosprawnych – na przykład poruszających się na wózku. W tym wypadku należy zamontować specjalny podest, który ułatwi tym interesantom kontakt z pracownikiem i odwrotnie.

Różne rodzaje lad recepcyjnych. Znajdź swoją idealną.

Lady recepcyjne na zamówienie mogą przybrać rozmaite formy. Od klasycznych, w których króluje minimalizm, po te bardzo oryginalne – przyciągające uwagę i wzrok niecodziennym wyglądem. Jakie lady recepcyjne na wymiar oferujemy, jako ich producent?

Minimalistyczne lady recepcyjne

Jest to klasyczny typ lad, które stanowią połączenie estetyki i funkcjonalności. Posiadają takie ciekawe rozwiązania jak na przykład: regulowane stopki ułatwiające dopasowanie wysokości blatu czy praktyczne nadstawki. Dzięki niedużym rozmiarom sprawdzą się również w niewielkich recepcjach.

Składane lady recepcyjne

Ten rodzaj lad pozwala na swobodne ich przemieszczanie. Z tego też względu określamy, je jako mobilne. Nie zajmują dużo miejsca. Ich konstrukcja jest lekka, ale stabilna. Posiadają także:

 • podświetlane fronty, na których można umieścić logo firmowe lub inne ważne dla klienta informacje- ułatwia to identyfikację firmy;
 • podświetlany górny blat lady- dzięki temu jest ona wyraźnie widoczna i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Składane lady recepcyjne na zamówienie polecamy osobom, których działalność wymaga częstej zmiany lokalizacji.

Nowoczesne podświetlane lady recepcyjne

Ten model lad to nowatorskie rozwiązanie z wykorzystaniem najnowszych technologii. Lady posiadają wbudowane monitory LCD. Wyświetlanym na nich obrazem można dowolnie sterować z poziomu telefonu komórkowego. Dodatkowo zostały one wyposażone w regulację wysokości blatu. Można je wykorzystać w recepcji o dowolnym charakterze i stylistyce, gdyż dzięki swojej niepowtarzalności wszędzie zostaną tak samo zauważone.

Ekskluzywne lady recepcyjne

Są to lady, do których wykonania, zostały użyte szlachetne materiały. Należą do nich:

 • naturalne drewno;
 • corian;
 • szkło;
 • kamień;
 • spieki kwarcowe.

Materiały te wymagają solidnej obróbki. Wytworzone z nich lady pasują idealnie do eleganckich, wytwornych i wyjątkowo reprezentacyjnych recepcji czy holów.