Lada recepcyjna to praktyczny i estetyczny mebel, który ułatwia pracę wszystkim osobom zajmującym się obsługą klienta. Jeśli jest przygotowana na wymiar i pod kątem potrzeb konkretnego użytkownika, może mieć liczne udogodnienia: przestronne schowki, wysoki blat czy miejsce na sprzęt komputerowy. A jeśli dodatkowo jest elegancka i wykonana z trwałych materiałów, robi doskonałe wrażenie na wszystkich gościach firmy.

Lada podkreśla prestiż miejsca i jakość obsługi

Nie da się ukryć, że w biznesie liczy się pierwsze wrażenie. Nawet gdy klientowi zależy przede wszystkim na dobrej jakości obsłudze, to jednak firmę ocenia w chwili, kiedy wchodzi do jej wnętrza.

Trudno sobie wyobrazić, aby stare biurko z widocznymi śladami zużycia, budowało pozytywny wizerunek firmy. Raczej kojarzy się z zaniedbaniem i brakiem pieniędzy. Nikt nie powierzy swojego zdrowia czy finansów instytucji, w której nawet nie zadbano o wygląd recepcji.

nowoczesna lada w biurze

Elegancka recepcja z pierwszorzędną ladą recepcyjną to jasny przekaz, że w danej firmie można liczyć na wysokiej jakości usługi albo produkty. Od tej jednej chwili, kiedy klient wchodzi do biura, może zależeć, czy podejmie współpracę z firmą, czy jednak zwątpi w kompetencje jej pracowników.

Dlatego zawsze zamawiaj lady recepcyjne, które są wykonane z trwałych materiałów oraz zaprojektowane przez profesjonalistów, dla których estetyka danego miejsca jest kluczowa.

Lada recepcyjna oddziela strefę pracy od przestrzeni dla gości

Często, kiedy klient pierwszy raz wchodzi do biura, musi się zorientować, kogo spytać o spotkanie z przełożonym, gdzie się zarejestrować czy odebrać towar.

Recepcyjna lada wyznacza więc miejsce, w którym zawsze do dyspozycji jest pracownik odpowiedzialny za obsługę klienta. I nie ma znaczenia, czy zajmuje się sprzedażą, kieruje do właściwego biura, czy też wydaje klucze w hotelu. Lada recepcyjna zawsze jest sygnałem, że tutaj klient znajdzie profesjonalną pomoc i obsługę.

Ze względu na uniwersalny charakter tego mebla, lady recepcyjne są wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Znajdziesz je nie tylko w hotelu i restauracji, ale także na pływalniach, w przychodniach zdrowia, kancelariach prawniczych, instytucjach państwowych i samorządowych.

Dopasowana lada biurowa sprawdzi się w szkolnym sekretariacie oraz w biurze architektonicznym. Może wyznaczać miejsce pracy ochroniarza w budynku i sekretarki lub sekretarza. Bywa też elementem wystawowym. Można na niej wyeksponować ulotki, foldery, czasopisma oraz produkty na sprzedaż.

Warto również pamiętać, że recepcja to miejsce pracy. Musi zapewniać wygodę osobom odpowiedzialnym za prowadzenie biura i obsługę gości. Blat na odpowiedniej wysokości, możliwość podłączenia urządzeń biurowych, przegródki na dokumenty, klucze czy blat do ekspozycji towarów — to elementy lady recepcyjnej, które mogą podlegać modyfikacjom.

Jeśli zamawiasz ladę u producenta, zawsze musisz opisać, jak będzie wyglądać praca w danym miejscu, ile osób musi mieć możliwość wygodnego siedzenia przy blacie, jakie elementy są niezbędne, by przy niej wygodnie pracować.

Elementem estetycznym i praktycznym zarazem są symbole graficzne, którymi można opatrzyć ladę. Lada może byś podświetlona lub wyposażona w neon, świecące logo czy po prostu napisy, które ułatwiają rozpoznanie firmy.

Należy również pamiętać, że lady biurowe mają być wygodne dla samych gości, którzy często na blacie stawiają teczki, kubek z kawą lub podpisują dokumenty. Zbyt niski kontuar będzie wymagał dostawienia krzesła. Z kolei zbyt wysoki uniemożliwi swobodne porozumiewanie się z klientami o niższym wzroście.

Ergonomia mebli recepcyjnych jest więc nie mniej ważna niż ich wygląd i jakość wykonania. Każda recepcja musi być miejscem przemyślanym i dostosowanym do wymogów firmy oraz jej klientów.

Lady recepcyjne utrudniają także wtargnięcie niepowołanych osób do biura, punktu usługowego czy sklepu. Przy odpowiednim zabudowaniu przestrzeni, pracownicy mogą czuć się bezpieczniej podczas wykonywania swoich obowiązków.

Nowoczesne lady optymalnie wykorzystują przestrzeń

Biura bywają małe, a także przestronne. Niektóre są bardzo ustawne, inne sprawiają kłopot nawet wytrawnym projektantom wnętrz. Ponieważ do produkcji lad wykorzystuje się drewno, szkło, metal, a także plastyczne konglomeraty, lada może być tak zaprojektowana i wykonana, że doskonale wpasuje się w przestrzeń recepcji lub biura.

Może mieć kształt prosty lub być w kształcie litery L czy C. Może mieć dowolne wybarwienie, podświetlenie i logo firmy na froncie. Zawsze jest jednak centralnym punktem pomieszczenia, dzięki czemu klient nie szuka obsługi i nie gubi się w pomieszczeniu.

Jeśli wymieniasz starą ladę na nową, a nowa ma pasować do aktualnego wnętrza, z pomocą projektantów wybierzesz taki mebel biurowy, który doskonale wpasuje się w przestrzeń. Pamiętaj też, że do lady należy dopasować krzesła czy fotele dla obsługi i pracowników biura, a także elementy dekoracyjne, które sprawią, że pomieszczenie nie wyda się chłodne i sterylne, ale będzie przyjazne i zapraszające.