Pierwszym i używanym przez stolarzy od setek lat materiałem wytwórczym było drewno. Najczęściej stosowane rodzime gatunki przetwarzano na meble codziennego użytku, ale także wytworne konstrukcje dla klas wyższych. Niegdyś nie przetwarzano drewna z takim stopniem zaawansowania jak obecnie. Te najstarsze meble, które znane są nam jeszcze dziś, wykonane są z drewna w czystej postaci, które obecnie jest już wytworem luksusowym. Wszechobecne drewno wiodło wówczas prym w rzemiośle meblowym, budownictwie a nawet transporcie.

Drewniane blaty, drewniane wykończenia frontów, ale także małej architektury to w dzisiejszych czasach symbol sukcesu, elegancji i luksusu. Do budowania przestrzeni biznesowej w dużej mierze wykorzystuje się już z dużym powodzeniem gatunki drzew pochodzących z całego świata. Nie odległość z jakiej są importowane gra tu rolę. Największe znaczenie ma tu prestiż.

Palisander prosto z Indonezji, Heban prosto z Afryki, azjatycki Teak czy bocote z Ameryki Północnej to dostępne już w Polsce i wykorzystywane przez stolarzy WILKING, przy produkcji aranżacji recepcyjnych, gatunki. Drewno takie idealnie nadaje się na okładziny podłóg i ścian, a przy tym wykończenia lad recepcyjnych. Tworzą one wówczas spójną, nowoczesną i ekskluzywną całość w przestrzeniach naszych klientów.

Firma WILKING od wielu lat opiekuje się jednak najżywiej tematem obróbki naturalnego drewna pochodzącego z rodzimych tartaków i terenów środkowej Europy.

Szczególnie upodobaliśmy sobie obróbkę drewna rozbiórkowego. Pracownicy firmy WILKING skrupulatnie i wybiórczo w poszukiwaniu odpowiednich kantówek i wspaniałych wiekowych desek przemierzają często setki kilometrów. Następnie piękny rodzimy dąb, klon czy jesion stje się bazą jednej z naszych lad recepcyjnych i tym samym wizytówką naszego klienta. Gatunki drzew polskich charakteryzują się pięknym usłojeniem. Są niezwykle wdzięczne w użytkowaniu i potrafią konkretnie zaznaczyć się w pomieszczeniu zdobiąc meble wychodzące z naszego warsztatu. A przecież właśnie o to w pracy twórczej pracowników firmy WILKING chodzi!