Wspaniała oprawa każdej przestrzeni recepcyjnej to podstawa jeśli chodzi o wizerunek przedsiębiorstwa. Odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe, szczegółowo zaplanowane wyposażenie oraz umeblowanie recepcji w dużej mierze decyduje o postrzeganiu firmy przez „zewnętrzne oczy”.

lada recepcyjna corianWykonanie lady recepcyjne to sztuka odpowiedniego doboru kształtu bryły, materiałów oraz wielkości dopasowanej do potrzeb oraz rozmiaru holu. Aby wygląd recepcji już na pierwszy rzut oka cieszył oko i zachęcał do podjęcia kontaktu musi być skrojony perfekcyjne a takie wykonanie zapewni użycie w produkcji płyt ze spieku akrylowego potocznie znanych jako corian.  Jest on sam w sobie luksusowym materiałem, który jest niczym innym jak płytą meblową, która powstała z prasowanego pod wysokim ciśnieniem proszku akrylowego i różnego rodzaju spoin. Ze względu na swoje zalety i nieskazitelny wygląd, corian jest szczególnie ceniony jako budulec luksusowego umeblowania, pięknie prezentuje się także jako elementy okładzin ścian a także elewacji budynków.

lada recepcyjna corianJednym z najważniejszych atutów Corianu jest jego estetyka, która góruje zdecydowanie nad innymi materiałami. Materiał ten ma gładką, jednolitą powierzchnię, która wygląda bardzo elegancko i nowocześnie. Corian jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, co umożliwia dopasowanie go do dowolnego stylu wnętrza i projektu. Dzięki temu, budowa lad recepcyjnych z Corianu pozwala na stworzenie mebla, który będzie idealnie dopasowany do wystroju danego pomieszczenia i spełni najbardziej wyszukane gusta odbiorców.

Lada recepcyjna, która powstaje z płyt corianowych będzie nie tylko piękna ale także wolna od ryzyka uszkodzenia. Materiał ten jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, zalania, zarysowania i zaplamienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku lad recepcyjnych, które często są narażone na intensywne użytkowanie. Dzięki wytrzymałości Corianu, meble te będą wyglądały świetnie przez wiele lat.

Corian jest również łatwy w utrzymaniu czystości. Powierzchnia tego materiału jest gładka i nieporowata, co oznacza, że powstałe plamy łatwo się z niej usuwa także wilgotną szmatką.  Jeśli nawet zwyczajne przetarcie nie usunie zabrudzenia wystarczy szorstką ściereczką/ drobnoziarnistym papierem ściernym delikatnie spolerować powierzchnię a zabieg nie wymaga interwencji specjalistów. Co ważne lady recepcyjne wykonane z corianu nie są narażone na odkształcenia powstałe w wyniku działania wilgoci bez obaw więc możemy tak wykonaną ladę np. dezynfekować płynami.

Lady recepcyjne często aby były wisienką na torcie w przestrzeni recepcyjnej firmy tworzone musza być bez barier architektonicznych a corian to umożliwia. Jest on materiałem wdzięcznym w obróbce, pozwalającym tworzyć ogromne bryły bez ograniczeń. Lady recepcyjne wraz z elementami wyposażenia wykonanymi z corianu mogą być projektowane w swobodny sposób. Lada recepcyjna budowana na bazie płyt corianowych może mieć nawet kilka metrów długości, zawsze będzie miała bezspoinowe fronty i brak jakichkolwiek widocznych łączeń elementów będące synonimem luksusu.

lada recepcyjna corianGromadząc całą tę wiedzę i masę doświadczeń przy tworzeniu kolejnych recepcji powstała zupełnie nowa lada zbudowana w całości w oparciu o corian także ten frezoway pod oświetlone LED logo klienta. Recepcja R227 jest najlepszym przykładem szeregu zalet o jakich można pisać w odniesieniu do corianu jako budulca mebli.

lada recepcyjna corianPodsumowując, Corian to doskonały materiał do tworzenia lad recepcyjnych. Jego estetyka, wytrzymałość, łatwość utrzymania czystości oraz elastyczność projektowa czynią go idealnym wyborem dla projektów, które wymagają wysokiej jakości i eleganckiego wyglądu. Dzięki Corianowi, lady recepcyjne będą nie tylko funkcjonalne, ale również będą stanowić element dekoracyjny i podkreślą prestiż i nowoczesność całej przestrzeni.