Wygląd salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego jest równie ważny, jak umiejętności i zaangażowanie obsługi takiej firmy. Pierwsze wrażenie może sprawić, że klient chętnie zapisze się na wizytę lub przeciwnie: nawet nie spyta o możliwość skorzystania z zabiegu.
Lada recepcyjna w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim musi spełniać bardzo dużo wymogów i funkcji. Dlatego, jeśli remontujesz lub wykańczasz swoją firmę, zwróć szczególną uwagę na jakość zamawianego mebla do recepcji.
Podpowiemy Ci, co jest ważne podczas kupowania lad recepcyjnych dla branży beauty i dlaczego nie warto stawiać w salonie mebli mało solidnych i produkowanych na masową skalę.
Estetyka lady powinna być nienaganna
Branża kosmetyczna i fryzjerska jest jedną z tych, w których liczy się higiena pracy specjalistów, przyjemny zapach i nienaganna czystość. Lada, za którą pracuje recepcjonista, musi być więc zawsze idealnie wysprzątana, gładka, powinna wyglądać jak nowa, nawet jeśli stoi w danym salonie od wielu lat. Dlatego też niezwykle ważne jest to, z jakich materiałów jest zrobiona.
Gładkie i odporne na zarysowania lady recepcyjne produkowane są z płyty melaminowanej i płyty HPL. Płyta melaminowana powstaje w procesie łączenia surowej płyty wiórowej lub MDF oraz ozdobnej warstwy z żywicy termoutwardzalnej. Żywica nanoszona jest na gorąco i może być barwiona na dowolny kolor.
Powierzchnia płyty jest gładka, odporna na zabrudzenia i wycieranie. Płyty takie stosowane są do produkcji bardzo różnych mebli do domu i biura, w tym lad recepcyjnych. Można dzięki nim wykonać niedrogie, a jednak niezwykle ciekawe projekty.
Z kolei płyta HPL to materiał produkowany pod bardzo wysokim ciśnieniem z kilku warstw papieru rdzeniowego impregnowanego żywicą fenolową. Następnie nakłada się papier dekoracyjny, także impregnowany żywicą, ale melaminową i scala się to również na gorąco pod wysokim ciśnieniem.
Płyty HPL pokrywane są specjalną powłoką, która chroni kolor. Materiał słynie z wytrzymałości, odporności na ścieranie, zginanie, uderzenia, uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie bardzo dobrze się go obrabia.
Lad recepcyjnych z powyższych materiałów nie trzeba impregnować, a ich trwałość sięga nawet 50 lat. Meble z laminatu doskonale znoszą wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV czy wilgoć.
Poznaj ofertę lad recepcyjnych do salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Zamów piękną ladę, która będzie wizytówką Twojej firmy
Ponieważ płyty z laminatów są pokrywane żywicą, utwardzane w wysokich temperaturach i pod ciśnieniem, nie mają żadnych porów, w których mogłyby się rozwijać drobnoustroje, nie absorbują wody i łatwo się je czyści, nawet zwykłą szmatką z łagodnym detergentem.
Są one też niezwykle odporne na środki chemiczne, także te, których używa się gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich. Użytkownicy cenią je także za to, że są bezpieczne dla zdrowia i nie wchodzą w reakcję z żywnością.
Lada w salonie kosmetycznym powinna mieć wyróżniający się design i logo
Przejdźmy jednak do aspektów wizualnych, bo one również są niezwykle ważne dla klientów salonów urody. Ponieważ laminaty świetnie dają się obrabiać, można je kształtować i łączyć z innymi materiałami. Lada może mieć kształt półkola lub fali, co sprawia, że wyróżnia się wśród tradycyjnych mebli, zwykle prostokątnych czy ustawionych w kształt litery L. Oczywiście proste w formie meble recepcyjne także mogą wyglądać intrygująco.
Dzięki odpowiednim dodatkom można ladę do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego oświetlić od dołu albo z przodu, warto także zdecydować się na montaż podświetlanego logo albo nałożenie napisu czy grafiki na front mebla recepcyjnego, by klient nie miał wątpliwości, dokąd trafił.
Takie dodatki sprawiają, że nie tylko sama lada, ale całe pomieszczenie wygląda oryginalnie i znacząco różni się od salonów konkurencji.
Lada powinna być spójna z aranżacją salonu fryzjerskiego/urody
Chociaż to lada jest najważniejszym meblem w recepcji salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego, ważne jest, by znacząco nie odstawała kształtem i kolorystyką od innych elementów umeblowania pomieszczenia.
Jeśli inne meble już są, należy zamówić ladę recepcyjną, która jest wykonana z materiałów o podobnej fakturze, grubości, w dopasowanym kolorze i kształcie.
Warto także przemyśleć ostateczny design pomieszczenia. Lady mogą przybierać różne formy: mogą być bardzo futurystyczne i pasować do nowoczesnych wnętrz, mogą być też zdobne, dostosowane do wymogów stylu glamour. Można również zamówić ladę retro albo minimalistyczną.
Warto wysłać projektantowi lad recepcyjnych zdjęcia całego pomieszczenia, by jego praca była poparta szerszą wiedzą na temat oczekiwań klienta, zwłaszcza kiedy lada zamawiana jest przez Internet.
Estetyka lady powinna zachęcać potencjalnych klientów
Wszystkie elementy lady recepcyjnej powinny tworzyć jedną, estetyczną całość. Lada stojąca na froncie, przyciągająca wzrok, powinna być niewerbalną informacją dla potencjalnych klientów. Już od wejścia pokazywać, że mają do czynienia z firmą, która dba o czystość i przykłada ogromną wagę do komfortu pracowników oraz klientów!